Uçak Bileti | Bilet Sorgula | Teklif Al ve UçUçak Bileti | Bilet Sorgula | Teklif Al ve Uç
Forgot password?

Anadolujet

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Anadolu Jet

Dünyanın en büyük 4. Hava yolu şirketi olan, Avrupa’nın ise en iyi hava yolu şirketi olan Türk Hava Yollarının alt kuruluşu Anadolu Jet firmasıdır. Bu firma Türk Hava Yollarının sorumluluğu ve güvencesi altındadır. Yani gerek uçuş güvenliği olsun, gerek yolcu taşımacılığı sorumlulukları olsun ve gerekse de uçak bakımı olsun, her yönüyle Türk Hava Yollarına bağlıdır.

Anadolu Jet genel olarak, Türk Hava Yolları kadar fazla noktaya uçuşa sahip bir firma değildir. Genel olarak yurt içi hatlarda hizmet veren bir firmadır. Uçakları ise bağlı olduğu ana şirketin uçakları kadar büyük ve koltuk araları geniş değildir. Bunun nedeni olarak ise, koltuk araları sıkıştırılarak, uçakların toplam yolcu kapasiteleri, %10lara varan artışlar göstermiştir. Bu da tek seferde daha fazla yolcu taşıyabilmek demektir. Ayrıca, artan yolcu sayısı, kişi başına düşen maliyeti de azaltacağından, bu nedenle yolcular araları dar koltuklarda ancak daha ucuz fiyatlara uçabilmektedirler. Ayrıca unutulmaması gerekir ki, Anadolu Jet daha çok iç hatlarda hizmet vermektedir. Yani en uzun süre ile havada 2 saat kalacaktır. Bu nedenle arası bitişik koltuklar katlanılamaz değildir. Zaten koltukların konfor ve yenilik ile temizlik bakımlarında bir sıkıntı yoktur. Sadece THY’nin ana hatlara yapmış olduğu seferlerde kullandığı uçakların koltuk araları kadar geniş değildir.

Ayrıca Anadolu Jet, amaca hizmet etmektedir. Yani Business veya yolculuk sırasında ikramlar gibi beklentilerinizi karşılamayacaktır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]