Bugün insanlar, uçakla Türkiye’nin birçok noktasına rahatlıkla ulaşabilmektedirler. Eskiden sadece belli illerimiz arasında yapılan uçak seferleri, artık çok sayıda farklı yere yapılmaktadır.

Çünkü son 10 yılda havacılık sektöründe iki büyük gelişme kaydedildi. Bunlardan birisi havalimanı olmayan birçok ilimize havalimanın yapılmış olmasıdır. Bugün ülkemizin en doğusundan en batısına kadar, en kuzeyinden en güneyine kadar uçak seferleri bulabilmeniz mümkündür.

Ancak elbette her ilde havalimanı yoktur Böyle bir durumda da yakın bir ildeki havalimanına indikten sonra transfer şirketleri ile ulaşmak istediğiniz noktaya gidebilirsiniz.

İkincisi, ise uçak biletlerinin fiyatlarında yapılan ciddi indirimlerdir. Bu sebeple artık gelir düzeyi ne olursa olsun birçok kişi, uçaklara binebilmektedir. İşte bu iki nedenle uçak ile istediğiniz birçok yere gidebilirsiniz.

Peki uçak ile gidebilecek tatil yerleri neresidir, diye bir soru soracak olursanız, bu sorunun cevabı ise “Her yer” olur. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi artık seferler birçok yere yapılabiliyor. Velev ki gideceğiniz yerde havalimanı yoksa bile bir transfer merkeziyle anlaşarak istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Siz sadece keyfinize, inancınıza, zevklerinize göre bir tatil yeri belirleyin.