Uçak yolculuğunu artık günümüzde, birçok kişi sık sık tercih etmektedir. Ancak uçağa binmeden önce mutlaka bilmeniz gereken şeyler vardır. Bunlardan birisi de yeni doğan bir bebeğin uçak yolculuğu yapıp yapamayacağını bilmektir.

Evet, yeni doğan bir bebek uçak yolculuğu yapabilir; ancak bu belli şartlara bağlanmıştır. İsterseniz bunlara bir göz atalım.

Yeni Doğan Bebek Uçakta Ne Zaman Seyahat Edebilir?

– İlk 48 saatini doldurmamış olan bebekler genel olarak uçak yolcuğuna kabul edilmezler. 2 ile 7 günlük arasında olan bebekler uçak yolculuğuna kabul edilirler. Ancak bu bir doktor raporuna bağlanmıştır. Yani bebeğiniz için bir doktorun “ Uçak seyahati yapmasında herhangi bir sakınca yoktur.” yazılı rapor vermesi gerekmektedir.

– Bebekler için üst yaş sınırı 2 olarak belirlenmiştir. Eğer bebeğiniz 2 yaş sınırını geçmişse ona ayrı bir koltuk temin etmeniz gerekmektedir. Onun haricinde bebek kemeri ile bebekler, ebeveynlerinin kucağına bağlanırlar ve bu şekilde seyahat ederler.

– Yalnız bir ebeveyn sadece bir bebeği kucağına alabilir. İkincisi için ise yeni bir koltuk tahsis edilmelidir. Ayrıca bebeğiniz için bebek biletini düzenletmeyi de unutmayınız.