Bebekli aileleri uçak yolculuğunu bebek arabası ile yapmanın mümkün olup olmadığı konusu çok fazla ilgilendiriyor.  Bu konuda kurallar havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Uçak ile seyahat yapmanın insanlar için birçok avantajları vardır. Bu avantajları saymakla bitirebilmek bu yazımızda oldukça güçtür. Ancak uçak ile yolculuk yapmanın dezavantajları da vardır.

Mesela istediğiniz her eşyayı uçakla rahat bir şekilde taşıyabilmeniz mümkün değildir. Kaldı ki bazı araç ve gereçleriniz de güvenlik gerekçesiyle kontrol noktasında kalabilir. Ayrıca bebeğiniz ile uçak seyahati yapıyorsanız, bu konuda da bilmeniz gereken çok önemli şeyler vardır. Bunlar, bir bebek ne zaman seyahat edebilir, hangi şartlarda seyahat edebilir, gibi sorunlardır.

Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki genel olarak 7 gününü sağlıklı bir şekilde geçirmiş olan bir bebek rahatlıkla uçak seyahatinde bulunabilir. Bunun haricinde uçak yolculuğunda bebek arabasını ise istediğiniz gibi taşıyamazsınız.

Hatta uçağın kapısına kadar bebek arabası ile gelmeniz mümkündür; ancak kabin içerisine bebek arabasını sokabilmeniz pek de mümkün değildir. Bu sebeple eğer bebeğiniz ile bir uçak yolculuğu yapacaksanız, araba tipinde bir puset almanız gerekmektedir. Çünkü bu pusetlerin kabin içerisine alınmasına genellikle müsaade edilmektedir.

Tüm havayolu şirketleri hamile ve bebekli ailelere birtakım kolaylıklar sunmaktadırlar. Yolculuğunuz öncesinde küçük bebeğiniz olduğunu belirterek havayolu şirketi yetkililerine sorularınızı belirtmeniz son güncellemeler konusunda daha doğru bilgi almanıza yardımcı olacaktır.