Uçuşlarda aktarmaların, yolcular için hem çok büyük avantajları, hem de çok büyük dezavantajları vardır. Eğer aktarmalı bir uçuş yapacaksanız, bekleme sürelerini çok iyi ayarlamalısınız.

Uçakla Aktarma Nasıl Yapılır?

Havalimanlarında can sıkıcı bir şekilde uzun saatler beklemek istemiyorsanız, seyahat edeceğiniz havayolu şirketini de çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Aktarmalı bir uçuş yapacak olan kişiler genellikle çok stres yaşarlar. Aslında bu konuda o kadar stres yaşamalarına gerek yoktur. Aktarmalı bir uçuş yapacak olan bir yolcunun şunları bilmesi yeterli olacaktır.

– İlk uçuşunuz ile ikinci uçuşunuz arasında 45 dk. veya 1 saat veya daha fazla bir zaman olur. O esnada, kişisel ihtiyaçlarınızı giderip ikinci uçuşa hazırlanın. Elinizdeki bilette kapı numarası yazacaktır. Oraya gidip uçuş vaktinizi beklemelisiniz
– İkinci uçuşta valizlerinizi siz takip etmiyorsunuz. Bu sebeple uçuşlarda valiz kaybı sık görülen bir durumdur. Valizin üzerine bir A4 kağıdına isim soyisim ve gittiğiniz istikameti yazın.
– İki uçuş arasındaki sürenin çok fazla olmamasına dikkat edin. Çünkü giriş kapısında saatlerce beklemek sizi son derece yoracaktır.

 Ancak size tavsiyemiz, aşırı beklemek veya yetişemeyeceğim stresi altında bir uçuş yapmamak için aktarmalı uçuş yerine, direkt uçuşu tercih etmeniz olacaktır.